Autor Wątek: Drgania kierownicy 100km/h-120km/h.Wizyty w ASO  (Przeczytany 2395 razy)

Offline kamil199402

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Kamil
  • Miasto: Mragowo
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Drgania kierownicy 100km/h-120km/h.Wizyty w ASO
« dnia: Grudzień 18, 2015, 19:17:35 pm »
Witam

Opisze tu pewna sprawę  bo widze ze było troche tematow co do dragania przy prędkościach 100-120-140 w zaleznosci kierownicy w A5. Sam taki temat zakladalem aby uzyskac jakies info ale wiedziałem tyle samo co dalej wiem ..a wiec było to tak..:

Jezdzac A5 mam drgania kierownicy  mniej więcej od 100- 120-140 km/h w zaleznosci jak najdzie. Tzn nie jest to jednostajny jakiś punkt..raz objawi się przy 100 drugim razem przy 120..wiemy o co chodzi.. było to na letnich 19...ok to zakładam zimowe 17... problem był ten sam jak i jest... dopowiem jeszcze ze jak auto jest zimne..to wyjezdzajac co dopiero z garażu to przy 60 "ciąga "autem do tego drgania ale to chwilowe i przechodzi.. no wiec:

1. Wymiana wszystkich tarcz..klockow... na nowe. Problem jak był tak jest dalej.
2. Wizyta w ASO ..mowie jaki jest problem..podnieśli auto luk na przekladnie ..mowia ze jest wybita /zuzyta czy jak tam..i może to być problem..no ok.. poszla do regeneracji..założyli mi spowrotem .. zbieznosc.. problem jest taki sam jak był dalej wiec to nie to..
3. Kolejna wizyta..mowie ze dalej jest ten sam problem i żeby posprawdzali jeszcze inne części..sprawdzili przeguby czy sa ok czy może one maja luzy ..przeguby ok...polosie ok.. wahacze wsio ok..(wyczytałem  na forum ze była jakas wada konstrukcyjna co do wahaczy- powiedziałem im o tym i mieli sprawdzić to również)- ale powiedzieli mi ze wszystko jest "kozak" wiec to nie tu..a drgania  jak były to i sa..

Mowili ze sprawdza jeszcze przeguby wewnętrzne..te przy skrzyni..sprawdzali..mowia ze sa ok.. zaproponowali mi to ze mogli by zamienic te przeguby przy skrzyni  stronami..tzn..jeden na prawe drugi na lewe kolo..czyli jak ciagle jechaly do przodu krecac się to teraz będą się krecily jakbym jechal do tylu..i powiedzieli ze wtedy tam jakikolwiek luz czy cos jest jak najbliższy nominalnej wartości- nie jeździmy caly czas do tylu.- Nad ta opcja się zastanowię może w wolnej chwili to zrobie ale czy to pomoze..nie wiem..

Drgania jak sa tak były ze az mi zegarek na reku lata..  panowie z ASO jeździli autem ale jezdzac po wyboistej drodze i przez chwile 100-120 watpie aby poczuli o co mi chodzi..raczej to trzeba jechać na prostej drodze z ciagla predkoscia 100-120..hamujac..przyspieszajac..kto jest w temacie wie o co chodzi..

Pan z serwisu mowil ze mieli takie cos w A8.. gość wymienil..tarcze..polosie..wahacze nie wiemc zy akurat i tez mu walilo od 90.. a okazało się ze to zwrotnica przez która przechodzi polos i siedzi tam cale ta piasta..mówili ze  to tez może być to bo dla tamtego z A8 to jak reka odjal..

Mi osobiście siada lozysko w kole od pasażera (od tego kola wlasnie czuje drgania) slysze jak huczy ale jeszcze nie az tak mocno..może zmienie lozysko zobaczę czy to to.. wymieniac zwrotnice to sa duże koszty..

Nie wiem co dalej..narazie będę jezdzil na takich drganiach ..pomysle po nowym roku .

A co do drgan przypomniało mi się jeszcze.. jadac autem w tym przedziale 100-120 co drga i jade bez "napinki" i dale gazu to tak jakby wlasnie się napinalo cos i te drgania były spokojniejsze.. ale to już tak na marginesie.

Jak ktoś miał taki problem i walczyl no i zwalczyl te drgania to chętnie posłucham rad :)

Offline dreadpl

• Audi'holik
  • *
  • Miasto: Warszwa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: Drgania kierownicy 100km/h-120km/h.Wizyty w ASO
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2015, 20:23:30 pm »
Masz rozwalone łożysko, które jest razem z piastą i się dziwisz że masz drgania.

To tak jakbyś napisał, że wyczerpuje Ci się bateria w zegarku, czasami działa,  ale przeważnie staje, poczekam zobaczę czy się przypadkiem sama nie naprawi.

Nie naprawi się, a zaraz pogniesz tarczę o ile już tego nie zrobiłeś i poleci kilka elementów w zawieszeniu, powodzenia.

Guests can't see images. Please login or login

Corling Łukasz Snoch
ul. Kuszników 22a lok.1

tel. 22 3 001 666
tel. 507 021 880
@ biuro@corling.pl

Polubcie nasz profil na FB, udostępnijcie znajomym.

Offline kamil199402

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2015, 12:49:29 pm »
Przezywasz bardziej niż ja :D Tyle emocji ..tyle sugestii.. ahh jedna konkretna odpowiedz i sprawa rozwiązania :P Dzieki kolego ..ale  nie ma co się tak spinac wystarczy normalnie napisac :) Na tych drganiach zrobiłem ponad 40tys. wiec dziwie się ze nic nie padlooooo :)  A pisząc swój watek  opisałem dla ciekowości innych jak wygladala taka historia z drganiami :)  Szkoda ze w ASO nie maja takich madrych ludzi ..tylko..może to może tamto..a na forum jeden temat i spraw ajuz jasnaaa :)

Offline Amadi

• Nowy klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2008
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2015, 13:06:14 pm »
Kamil199402 wymieniłeś tę piastę z łożyskiem i jest ok?

Offline dreadpl

• Audi'holik
  • *
  • Miasto: Warszwa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2015, 17:18:00 pm »
Mylisz się, zero emocji, a w szczególności w pisanym tekście na forum.
Guests can't see images. Please login or login

Corling Łukasz Snoch
ul. Kuszników 22a lok.1

tel. 22 3 001 666
tel. 507 021 880
@ biuro@corling.pl

Polubcie nasz profil na FB, udostępnijcie znajomym.

Offline kamil199402

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2015, 09:17:08 am »
Nie nic jeszcze nie wymieniałem .. ale chyba po nowym roku wymienie bo już jestem zmeczony tymi drganiami...

Offline Xerxex

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Paweł
  • Miasto: Białystok
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0TFSI 211km
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Podlaskie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2020, 16:22:35 pm »
Dzięki za sugestie dreadpl. Widać, że się znasz na swojej robocie. Pozdro
Jeżeli jesteś na WhatsApp to napisz 531638363 chętnie wymienię się informacjami na temat eksploatacji naszych A5 :-)

Offline Xerxex

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Paweł
  • Miasto: Białystok
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0TFSI 211km
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Podlaskie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2020, 21:01:10 pm »
W moim przypadku za drgania w kierownicy odpowiadały dystanse źle dobrane oraz pierścienie. Na miejscu w dobrym warsztacie dorobili mi pierścienie i bez założonych dystansów drgań nie ma  ;D
Jeżeli jesteś na WhatsApp to napisz 531638363 chętnie wymienię się informacjami na temat eksploatacji naszych A5 :-)

Offline norbiszon

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 1 984 cm3 180KM
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2020, 16:22:39 pm »
U mnie także występowały drgania na kierownicy przy prędkości około 100km/h - 120km/h i 180km/h oraz przy hamowaniu z dużej prędkości, natomiast wystarczyło porządne wyważenie wszystkich kół oraz profesjonalna naprawa dwóch niegroźnych na "oko" nacięć na jednej z przednich opon  ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15