Autor Wątek: Delikatnie niestabilna zmiana biegów  (Przeczytany 214 razy)

Offline KamilZ

• Początkujący
  • *
  • Imię: Kamil
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Śląskie
Delikatnie niestabilna zmiana biegów
« dnia: Wrzesień 27, 2020, 21:11:26 pm »
Dobry wieczór,
od jakiegoś czasu wyczułem, że zazwyczaj przy zmianie biegów z trójki na czwórkę na końcu czuje delikatną niestabilność. Nie jest to żaden opór ani siłowanie się ale tak jakby nie do końca był ten bieg na samym końcu stabilny. Czasami też to odczuwam przy zmianie z czwórki na piątkę i jeszcze rzadziej na szóstkę. Pomyślałem, że wymiana oleju w skrzyni pomoże ale niestety po tygodniu nadal ten problem występuje.

Nie jest to super uciążliwe, bo tak jak napisałem wyżej - to nie jest siłowanie się ani jakieś zgrzytanie ale jednak troszeczkę przeszkadza. Jeśli wciskam butem sprzęgło i sobie zmieniam biegi bez puszczania sprzęgła to wtedy wchodzi wszystko jak masełko i czuć różnicę. Jednak po takim aucie spodziewałbym się lepszej zmiany biegów. Wydaje mi się, że po kupnie takich problemów nie było.

Najśmieszniejsze jest to, że nie przy każdej zmianie biegów to występuje. Czasami wchodzi jak masełko i może raz na pięć-sześć razy właśnie występuje ta niestabilność. Raz dwa razy pod rząd i potem znowu spokój. Gdybym miał przedstawiać to na rysunku w moim odczuciu wygląda to, jakby na końcu zmiany biegów były jakieś wypustki (mistrzem painta to nie jestem): https://imgur.com/a/S0B8fMS

Czy ktoś ma pomysł co to może być?

Parametry auta:
Audi A5, 2016 1.8 TFSI, przebieg 90 tysięcy. Skrzynia oczywiście manual.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15