Autor Wątek: Zbyt cichy wydech 3.0 TDI CAPA  (Przeczytany 1918 razy)

Offline Kaszel

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
Zbyt cichy wydech 3.0 TDI CAPA
« dnia: Maja 21, 2020, 11:56:18 am »
Kochani moi. Bardzo irytuje mnie fakt, że mój wydech jest zbyt cichy. Wczoraj pojechałem na wywalenie tłumików końcowych i w teorii miał być przelot od DPF. Obecnie pod samochodem biegnie sobie prosta rura aż do końca samochodu. Niestety jak się okazało w trakcie pracy po rozpięciu ukłądu wydechowego po środku dzwięk pomimo braku połowy wydechu jaki był taki jest. Tutaj rodzi się moje pytanie. Widziałem filmy osób które też miały DPF jak ja i ich samochód darł się całkiem miło. Czy za DPFem mam jeszcze jakiś katalizator który tak bardzo może tłumić wydech?

Offline Dobarino

  • Audi Fan
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Imię: Krystian
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Zbyt cichy wydech 3.0 TDI CAPA
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 21, 2020, 12:09:36 pm »
Jestem w trakcie szukania wydechu do mojej 3.0tdi CCWA
Pisałem z 6 firmami i każda z nich napisała, ze bez wycięcia dpf nie będzie żadnego rezultatu. Czekam za wycena 100% customowego, ręcznie robionego wydechu dla mnie w firmie do której mam 750km.
Hell Dog.
Dpf trzeba wywalić, ale jest możliwy powrót do niego w razie co. Tylko kwestia kosztów. Ja wywalę dpf chociaż nie chciałem, ale chce żeby samochód miał czym oddychać. Dolot, ic i wydech. Na pewno przybędzie mocy. No i potem pomyśle nad programem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Kaszel

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
Odp: Zbyt cichy wydech 3.0 TDI CAPA
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 21, 2020, 14:01:41 pm »
Dzieki za odpowiedź, chyba rzeczywiście jedynym słusznym rozwiązaniem jest wycięcie tego DPF żeby rezultat był w miarę przyzwoity   ;D

Offline arturpucz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Podlaskie
Odp: Zbyt cichy wydech 3.0 TDI CAPA
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 28, 2020, 09:00:24 am »
Jestem w trakcie szukania wydechu do mojej 3.0tdi CCWA
Pisałem z 6 firmami i każda z nich napisała, ze bez wycięcia dpf nie będzie żadnego rezultatu. Czekam za wycena 100% customowego, ręcznie robionego wydechu dla mnie w firmie do której mam 750km.
Hell Dog.
Dpf trzeba wywalić, ale jest możliwy powrót do niego w razie co. Tylko kwestia kosztów. Ja wywalę dpf chociaż nie chciałem, ale chce żeby samochód miał czym oddychać. Dolot, ic i wydech. Na pewno przybędzie mocy. No i potem pomyśle nad programem.


I jak kolego z wydechem, montowałeś już? Jeśli jeszcze nie to może się wstrzymaj z kupnem, a dlaczego? Powiem na swoim przykładzie, gdyż również chciałem zmienić dźwięk wydechu i zamówiłem pełen przelot dedykowany do mego auta, zapłaciłem 820 euro i co? I w tej cenie mam po prostu większe końcówki wydechu, bo znacznej różnicy w dźwięku nie ma. A sprzedawca zapewniał że dźwięk ulegnie zmianie i to znacznie. Także bez wycięcia dpf myślę, że gra nie warta świeczki, aczkolwiek przeglądając youtube jest kilka filmików gdzie niby dpf jest na miejscu a dźwięk jest inny.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15