Autor Wątek: Quattro - drgania nadwozia przy ruszaniu  (Przeczytany 112 razy)

Offline npptma

• Początkujący
  • *
  • Imię: Tyberiusz
  • Miasto: Świecie
  • Rocznik Auta: 2019
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Quattro - drgania nadwozia przy ruszaniu
« dnia: Luty 17, 2020, 08:58:30 am »
Cześć,
mój pierwszy post na forum i temat być może przerabiany, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie dotyczące konkretnego modelu. Mam A5 40TDI quattro z czerwca 2019. Auto zakupione jako nowe, skonfigurowane przeze mnie, odebrałem z salonu itd. Na początku na pewno nie było efektu, który będę zaraz opisywał.

Zaczęło się tak, że ruszając z miejsca na maksymalnie skręconych kołach w prawo lub w lewo słyszałem i czułem drgania dobiegające z tylnej części podwozia/nadwozia. Na samym początku efekt występował tylko przy maksymalnie skręconych kołach ( czyli tylko przy ruszaniu ;) ). Dziś się pogłębił i słyszę/czuję to nawet gdy koła nie są maksymalnie wychylone. Efekt nie występuje podczas jazdy na wprost, lub w normalnym ruchu drogowym, gdzie koła są skręcone tylko lekko. Słychać to w trakcie jazdy miejskiej przy ostrych skrętach na mniejszych prędkościach. Zaznaczam, że efekt występuje cały czas, nie pojawia się "okresowo" bądź w jakichś specyficznych warunkach drogowych (np. nierówności itp. )

Sam efekt brzmi trochę jakby w samochodzie nie działał mechanizm różnicowy z tyłu i oba koła kręciły się z podobną prędkością przy ruszaniu, ewentualnie coś tarło w samym mechanizmie i przenosiło drgania na nadwozie. Oczywiście przerysowuję trochę na potrzeby tego posta, ale dźwięk jest wyraźnie słyszalny i już mocno irytujący.

Serwis (oczywiście?) udaje, że tego słyszy i jedyny komentarz jaki usłyszałem to "jeździć dalej"... czyli czekać aż się gdzieś w drodze rozsypie. Czekałem na komentarz typu "ten typ tak ma", ale się nie odważyli :d ;).

Pytanie czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem w tym modelu, ewentualnie jest z kujawsko-pomorskiego i ma podobny model aby udowodnić serwisowi, ze ten typ "tak nie ma"?

Pozdrawiam!

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15