Autor Wątek: Szarpanie w miejscu  (Przeczytany 312 razy)

Offline Mlody92

• Audi Fan
  • *
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI 289KM
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Mazowieckie
Szarpanie w miejscu
« dnia: Styczeń 14, 2020, 08:53:30 am »
Witam, wczoraj wracałem od mechanika z diagnozy gdzie stwierdził, że do zrobienia mam sprzęgła ze względu na fakt, że się ślizgają i są już powycierane, przez co wywala mi też błąd Gearbox Malfunction podczas jazdy przy troszkę mocniejszym depnięciu pedału gazu.. wszystko fajnie.. dojeżdżam do świateł, zatrzymuję się a tu nagle trzymając auto na hamulcu (ze względu na automat) auto zaczyna szarpać jakby chciało pojechać do przodu.. albo jakby zrzucał biegi dopiero.. na desce bieg zmienia się z D na D1 i tak ze dwa razy. Potem już co światła czy korek sytuacja ta sama, a nawet nasilająca się, auto potrafiło tak stać i szarpać po 3-4 razy dosyć mocno. Rano wsiadłem do auta przed pracą, było schłodzone i na początku nie szarpało, ale tylko przejechałem kawałek, ciut się rozgrzało i znowu zaczęło się szarpanie.. na szczęście do pracy mam blisko więc nie wkurzałem się z rana zbyt długo na to szarpanie..
Pytanie czy takie szarpanie jest również oznaką sprzęgieł do wymiany czy to zupełnie coś innego? A może jednak diagnoza ze sprzęgłami jest błędna?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15