Autor Wątek: Audi A5 3.0 TDI 245KM 2011 rok uszkodzona.  (Przeczytany 1132 razy)

Offline andzyyy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Audi A5 3.0 TDI 245KM 2011 rok uszkodzona.
« dnia: Grudnia 17, 2019, 15:50:57 pm »
Na początku chciałbym się przywitać, jestem nowy na forum także cześć :)

Sprawa wygląda następująco, mam okazje kupić bezpośrednio od Niemca, pierwszy właściciel, A5 z grudnia 2011 Lift 3.0, 245 KM, sportback 5 osobowy w kolorze Lava Grey, z fabrycznimi pakietami S-line sport oraz S-line Exterieur, zawieszenie 1BV, z przebiegiem 152 tysiące, na 99% oryginalny, ostatni wpis z ASO jest z marca 2018 z serwisem i wymianą świec i przebiegiem 123 tyś. Jest dużo rachunków z serwisów, był też wymieniany olej w skrzyni co 60 tyś, potwierdzają to faktury i wydruk z aso, który sobie załatwiłem, auto ma też przerobiony wydech na podwójny, nie wiem dokładnie jaki, bo nie zagłębiałem się jeszcze w to, ale ori audi, jest na to pełna dokumentacja z rachunkami i zdjęciami, ogólnie w środku wygląda naprawdę jak nowe i jest całkiem dobrze wyposażone oprócz s-line. A teraz ta zła strona :(
Niestety autko jest uderzone lewym przodem i tutaj pojawiają się moje wątpliwości, do wymiany z części karoserii jest zderzak, lewy błotnik, maska i lampa,  jednak uszkodzona została również chłodnica z lewej strony i uciekł płyn chłodzący oraz pękła tak porządnie plastikowa część kolektora tego nad chłodnicą. Auto odpala bardzo ładnie, rozrządu nie słychać a silnik chodzi równo i płynnie. Jednak moje pytanie brzmi co sądzicie o tym, czy silnik mógł się uszkodzić w momencie ucieczki płynu? Typu przegrzanie i np mogła się uszkodzić uszczelka pod głowicą? Myślę też czy przy pęknięciu kolektora jakieś części plastiku mogły dostać się do środka?  Piszę tutaj, bo rozmawiałem z dwoma mechanikami i zdania mieli podzielone, dlatego chciałem jeszcze zasięgnąć opinii innych osób :)

Z góry bardzo dziękuję za jakieś rady i podpowiedzi.

Offline Dobarino

  • Audi Fan
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Imię: Krystian
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Audi A5 3.0 TDI 245KM 2011 rok uszkodzona.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2019, 16:05:56 pm »
Jeśli chcesz wiedzieć wszystko na ten temat to napisz do mnie na priv podam Ci mogę fb i wyślę cały kosztorys naprawy tak uszkodzonej A5
Moja tez taj była uszkodzona i sam naprawiłem wszystko oprócz lakierowania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15