Autor Wątek: A5 2.0T Skrzynie automatyczne  (Przeczytany 1358 razy)

Offline Mateov97

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Imię: Mateusz
  • Miasto: Zebrzydowice
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB+LPG
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
A5 2.0T Skrzynie automatyczne
« dnia: Lutego 20, 2019, 19:42:41 pm »
Witajcie wszyscy :)

Piszę do was z zapytaniem ze względu, że A5 już od dawien dawna mi się podobały, lecz byłem przekonany że zakupię TT 3.2 z DSG, ale troszkę chyba mi się zmieniają priorytety i stwierdzam że chciałbym zakupić A5 przedlifta 2.0T z quattro. Oczywiscie wiem o problemie olejowym w związku z czym nie chcę kupić A5 za 30 tysięcy  tylko taką po akcji serwisowej lub po osobie która ma faktury na remont silnika, a widzę ze są takie oferty :)

Moje pytanie co do automatów bo o ile w TT już udało mi się zapoznać że nie ma co się bać automatu , to co do A5 2.0T Quattro jestem całkowicie zielony...
Czy moglibyście mi powiedzieć czy tu jest DSG/S-Tronic,Multitronic czy Tiptronic w wersji przedliftowej ? A może kilka rodzajów z nich? Jeśli tak to czy należy się bać tych skrzyń
pod kątem awaryjności, typu że żyją max 200k a potem naprawa droga jak wartość 1/4 samochodu ? Czy raczej samochody te nie mają z tym problemu o ile przy zakupie nie szarpie itd to będzie w porządku? Czy może darować sobie wygodę jaką jest automat i wybrać manual, którego aktualnie posiadam w swojej A3 3.2...

Bede wam bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki co do skrzyń w Audikach A5 :)

Pozdrawiam i przepraszam jeśli jakimś cudem był taki temat o tym samym zapytaniu!
Previously:

A3 8L 1.9TDI 90KM
A3 8P 3.2VR6 250KM

Soon:

Audi A5 2.0 TFSI Q

Offline Mateov97

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Imię: Mateusz
  • Miasto: Zebrzydowice
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB+LPG
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
Odp: A5 2.0T Skrzynie automatyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 07, 2019, 22:17:14 pm »
Dziekuje wszystkim za pomoc i za liczne wypowiedzi, na was mozna zawsze polegać,

juz wszystko wiem!

pozdro ;)
Previously:

A3 8L 1.9TDI 90KM
A3 8P 3.2VR6 250KM

Soon:

Audi A5 2.0 TFSI Q

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15