Autor Wątek: 3.0 TDI basowy klekot  (Przeczytany 1871 razy)

Offline Konrad20vt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Miasto: Płońsk
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Mazowieckie
3.0 TDI basowy klekot
« dnia: Sierpnia 31, 2018, 16:46:23 pm »
Hejka, przejechałem traske 1000km, auto stało tydzien po tygodniu odpaliłem chwile chodziło normalnie, a po około 30s pojawił się basowy dzwiek z silnika od strony pasażera jakby z kolektora/dołu silnika cieżko to określic 😕 Taki basowy klekot, po dodaniu gazu nasilał sie i po chwili cisza. I juz cały dzien spokoj, następnego dnia to samo po nocnym staniu jak odpaliłem ten dzwiek 😕 Dodam że auto równo chodzi, nie kopci obroty równo itp. Tylko ten dzwiek, utrzymuje sie on do momentu az rusze i przejade z 50m . A4 b8 3.0 TDI CCWA od razu uprzedzam ze to nie rozrząd bo tam jak sie ucho przystawia jest cisza, to słychać własnie od strony pasażera jakby z kolektora. Wtryskiwacz? Korekty idealne, auto nie kopci pali bardzo mało. Jedyny błąd na kompie to za niski przepływ EGR..

Offline Mania526

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Odp: 3.0 TDI basowy klekot
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2019, 11:09:46 am »
Skoro taki błąd wyświetla się to może oznaczać, że EGR się przytkał,  wtedy oddajesz do czyszczenia, bądź jest zaślepiony. Znalazłam taki ciekawy artykuł, który powinien wyjaśnić Ci dokładne działanie EGR i na co ma wpływ, może znajdziesz dokładną przyczynę http://www.wtryskiwacz.com/aktualnosci/objawy-uszkodzonych-wtryskiwaczy-diesla. Ja mogę zasugerować tylko, że taki błąd wyświetla się, gdy sterownik silnika po otwarciu EGR widzi po przepływomierzu, że nie spadła mu wartość pobranego powietrza przez filtr :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2019, 11:09:01 am wysłana przez Mania526 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15